Sparkzoo Lampa 80W UVB PAR38 ReptiSpa Žiarovka

Lampa je určená na osvetlenie a vykurovanie väčších terárií s objemom najmenej 150 l a výškou najmenej 50 cm.
Dostupnosť Skladom (2 ks)
Možnosti doručenia
Kód: ROB-55811
€48,57
Sparkzoo Lampa 80W UVB PAR38 ReptiSpa Žiarovka
Doprava ZADARMO
Doprava ZADARMO
Objednávka tovaru v min. hodnote 150€ / 500€.
Odosielame obratom
Odosielame obratom
Platí pri tovare skladom a objednávky do 10:00 hod.
Tovar skladom
Tovar skladom
Skladom = skladom v našom vlastnom sklade.
Vysokotlaková lampa (lampa) ReptiSpa môže poskytovať teplo a zároveň vyžarovať UV-A aj UV-B žiarenie v optimálnom pomere. Minimálna vzdialenosť od zvierat a dekorácií je 20 cm. Inštalujte priamo nad zvieratá. Výkon 80 W.

Táto lampa poskytuje plazom tri dôležité kritériá naraz:
  • UV-B žiarenie: lampa (ortuťová lampa) vyžaruje UV-B žiarenie, ktoré umožňuje telu vytvárať vitamín D3 a A, ktoré sú nevyhnutné pre zdravú pokožku a kosti a umožňujú fungovanie organizmu. Bez vitamínu D3 sa vápnik v potrave nedá spracovať a telo si berie vápnik z kostí, čo vedie k vážnym zdravotným problémom, ktoré spôsobujú slabý rast, rôzne poruchy a môžu skončiť aj smrťou zvieraťa.
  • Infračervené žiarenie: volfrámová špirála vyžaruje optimálne množstvo infračerveného (tepelného) žiarenia, ktoré potrebujú k životu poikilotermické alebo exotermické živočíchy (tie, ktoré prijímajú teplotu z okolitého prostredia, čo sú všetky živočíchy okrem vtákov a cicavcov).
  • Viditeľné svetlo: Táto lampa ponúka vylepšený index reprodukcie farieb s vysokou teplotou farieb, aby vynikli prirodzené farby zvierat. Teplota farieb je 5000 Kelvinov.


Vlastnosti lampy ReptiSpa 80W UVB>
  • Plne simuluje prirodzené slnečné svetlo.
  • Poskytuje potrebné žiarenie pre plazy chované v interiéri (t. j. bez možnosti osvetlenia prirodzeným slnečným svetlom).
  • Poskytuje optimálne silné UV-A a UV-B žiarenie, ale bez vyžarovania škodlivého UV-C.
  • Konštrukcia už má integrovaný predradník a funguje priamo na elektrickú sieť. Externé predradníky preto nie sú potrebné. Inými slovami, môže byť zapojená priamo do zásuvky pomocou kábla (kábel musí byť určený pre minimálne 80 W) a po zapojení do zásuvky a zapnutí vypínača sa lampa rozsvieti. Pre maximálne využitie žiarenia je optimálny uhol vyžarovania 45°. Navrhnuté pre štandardnú keramickú objímku E27. Tvrdené sklo poskytuje ochranu pred možným rozbitím.


Návod na použitie

Na ochranu rastlín, zvierat alebo dekorácií pred spálením sa odporúča minimálna vzdialenosť približne 20 cm (pre 80 W).

Čas denného používania solárneho zariadenia Solar Raptor závisí od typu zvieraťa a veľkosti terária. Verzia 80 W sa používa pre teráriá s objemom približne 150 l a výškou min. 50 cm, ale samozrejme závisí od konkrétneho použitia a konštrukcie terária. Dĺžku osvetlenia možno nastaviť na 3 až 12 hodín v závislosti od veľkosti terária, požadovanej teploty, druhu chovaných zvierat a množstva ďalších zdrojov tepla a svetla.

Je veľmi dôležité, aby v teráriu bol priestor, kam žiarenie z tejto lampy nepreniká, aby sa zviera malo kam ukryť v prípade prehriatia. Preto by lampa nemala byť umiestnená v strede terária, ale mala by byť umiestnená na jednej alebo druhej strane, aby sa vytvorili rôzne úrovne tepla (rôzne teploty na rôznych miestach terária). V teráriu by mali byť miesta (úkryty), kam nepreniká žiarenie lampy.

Zvieratá by mali byť ožarované len vertikálne zhora, maximálne do uhla 45° - žiarenie zo strany môže byť škodlivé pre oči.

Sila vyžarovaného UV žiarenia sa časom znižuje, preto sa odporúča vymeniť lampu každý rok, aby sa zabezpečilo optimálne zásobovanie UV žiarením. V prípade, že chováte viacero zvierat s rôznymi nárokmi na intenzitu UV-B, odporúčame nasledujúci postup: novú lampu umiestnite do terária so zvieratami, ktoré majú vysoké nároky na UV-B (púštne, polopúštne, tropické a denné zvieratá), približne po pol roku ju premiestnite do terária so zvieratami s relatívne nižšími nárokmi na UV-B (zvieratá žijúce v nižších poschodiach dažďových pralesov, lesné zvieratá...). Ak lampa svieti aj po roku, použite ju tam, kde UV žiarenie poskytuje iný zdroj, alebo pre zvieratá, ktoré UV žiarenie nevyžadujú.

Po zapálení trvá približne 5 minút, kým lampa dosiahne plnú intenzitu UV žiarenia.

Po vypnutí a opätovnom zapnutí sa svietidlo zvyčajne nerozsvieti okamžite. Pred opätovným zapnutím trvá ochladenie až 15 minút.

Neodporúča sa dlhodobo sa zdržiavať v bezprostrednej blízkosti zapnutého svietidla.

Zapnuté svietidlo chráňte pred teplotnými šokmi (napríklad kvapkami kvapaliny), ktoré môžu byť spôsobené kontaktom s chladnejšími predmetmi.

Používajte len porcelánovo-keramickú zásuvku E27. Plastová zásuvka nie je vhodná pre vysoké teploty a môže spôsobiť požiar.

Lampa sa nesmie používať na opaľovanie ľudí!

Lampa obsahuje ortuť. Použitú lampu zlikvidujte spôsobom šetrným k životnému prostrediu (predajňa elektra, zberný dvor a iné miestne zberné miesta odpadu na ekologickú likvidáciu.

Rozmery
:dĺžka so závitom: 13 cmšírka
(priemer lampy): 8 cmLampu

je najlepšie zapojiť do celokeramických zásuviek - keramickej zásuvky Namiba Terra s káblom a keramickej zásuvky Robimaus. Pri použití keramických krytov sú vhodné tieto veľkosti: keramické tienidlo pre UV lampu alebo možno použiť vhodné svietidlo, napríklad lampu s hliníkovým krytom Namiba Terra 21 cm, Glow light medium alebo Glow light large.Dodatočné parametre

Kategória: Žiarovky a výbojky
Hmotnosť: 0.33 kg
_Power: 80 W
Typ: Závit E27 (štandardný), UVA+UVB

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobný produkt

Obrázok
€52,65

Lucky Reptile žiarovka Bright Sun UV Desert 100W.

LUC-63603
Obrázok
€6,90

Infračervená vykurovacia žiarovka pre teráriá.

TOM-05369
obrázok_1.jpg
€15,47

Bodový zdroj tepla a svetla pre plazy.

ZMD-RS-100E
Obrázok
€133,06

Lucky Reptile žiarovka Bright Sun Set DL Jungle 35 W čierna

LUC-63581
Obrázok
€13,84

Infračervená žiarovka s pravým červeným sklom

ZMD-RS-50
Obrázok
JBL ReptilDesert LUW Light alu 70W
Na objednávku (1-4 týdny)
€67,92

Žiarovka pre púštne teráriá.

JBL-6189200
obrázok_1.jpg
€44,49

ReptiSpa 35W Flood metal-halidová lampa môže vyžarovať intenzívnejšie svetlo ako žiarivky a iné typy osvetlenia.

ROB-55805
obrázok_1.jpg
€14,65

Halogénová bodová lampa so širokým spektrom žiarenia pre teráriá.

TRI-76013