Korková kôra malá 200-400g

Korok má vynikajúce vlastnosti pri použití v úplne suchom aj veľmi vlhkom prostredí. Korkovú kôru možno bez problémov úplne ponoriť do vody
Dostupnosť Skladom (3 ks)
Možnosti doručenia
Kód: ROB-52150
€6,20
Korková kôra malá 200-400g
Doprava ZADARMO
Doprava ZADARMO
Objednávka tovaru v min. hodnote 150€ / 500€.
Odosielame obratom
Odosielame obratom
Platí pri tovare skladom a objednávky do 10:00 hod.
Tovar skladom
Tovar skladom
Skladom = skladom v našom vlastnom sklade.
  • Kôra je 100 % prírodná, na povrchu zostávajú dokonca lišajníky, ktoré na zvrásnenej kôre vyzerajú veľmi zaujímavo a zvieratám absolútne neškodia.
  • Vďaka svojmu nepravidelnému a drsnému povrchu je pre zvieratá výborná na lezenie, hady a iné plazy sa o ňu otierajú pri vyzliekaní a pomáha uvoľňovať starú kožu.
  • Hoci má kôra drsnú štruktúru, je zároveň pevná a veľmi pružná a v porovnaní s inými dekoráciami pomerne ľahká, takže zvieratám neublíži.
  • Korková kôra vydrží aj trvalé ponorenie do vody, v porovnaní s inými kôrami je vo vode veľmi stabilná a jej rozpad trvá roky. Je ideálna na vytvorenie miesta na slnenie v akváriách s vodnými korytnačkami. Korytnačkám sa na kôre veľmi dobre lezie, nepravidelný povrch kôry im umožňuje, aby sa pri opaľovaní vysúšali zospodu, čo je pre tieto zvieratá nevyhnutné z hľadiska prevencie plesňových ochorení. Pružný povrch kôry zároveň nespôsobuje odieranie plastrónu (brušnej časti panciera). Kôra spočiatku pláva, ale po niekoľkých rokoch úplne nasaje vodu a potopí sa, a preto je potrebné ju v akváriu vždy dobre upevniť (buď veľkými prísavkami, alebo silikónovými úchytkami nalepenými na sklo, ku ktorému je kôra pripevnená). Je dobré ho pripevniť tak, aby bola časť ponorená a časť nad hladinou, aby korytnačky mohli pohodlne vyliezť. Vo vode pod kôrou sa tak vytvorí priestor, ktorý zvieratá s obľubou využívajú ako úkryt.
  • Korková kôra je veľmi užitočná aj v záhradníctve, používa sa na držanie orchideí a iných epifytických rastlín a rúrky a stočené kusy sa dajú použiť na vytvorenie veľmi dekoratívneho obalu na kvetináč alebo sa dajú zasadiť priamo doň.
  • Korok sa dá použiť aj v karanténnych a rekonvalescenčných teráriách a nádržiach, dá sa veľmi dobre dezinfikovať prípravkom Sava (korok ponorte do koncentrovaného roztoku alebo ho priamo dôkladne postriekajte roztokom v spreji) - ale !!! POZOR!!! Sava používajte vždy opatrne kvôli jej veľkej agresivite, korok veľmi dôkladne opláchnite pod tečúcou vodou a nechajte ho aspoň niekoľko hodín, ale najlepšie niekoľko dní na vzduchu, aby sa chlór úplne odparil. Až potom môže kôra prísť do kontaktu so zvieratami. Týmto spôsobom sa tiež ľahko úplne odstránia riasy z povrchu kôry, ktoré sa na ňu prichytia, ak je ponorená v akváriu. Dôkladné opláchnutie a čas na vzduchu, aby sa chlór rozptýlil, je aj tu nevyhnutnosťou! Ak sa kôra používa pre zdravé zvieratá, stačí ju očistiť kefou , alebo zaliať vriacou vodou a opláchnuť.
  • Obrázky sú len ilustračné. Ide o prírodný materiál, každý kus je originál.
  • Kúsky kôry majú rôzne tvary a veľkosti, niektoré sú rovné, iné ohnuté, niektoré tenké alebo hrubé.

Dodatočné parametre

Kategória: Prírodné
Hmotnosť: 0.4 kg
Typ: Kôra

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

Obrázok
€13,28

Lucky Reptile vybrané kúsky kôry z európskeho korkového duba.

LUC-641314
Obrázok
€5,96

Bambus s priemerom 3-4 cm a dĺžkou 100 cm.

EAF-000330
picture_4.jpg
€10,36

Prírodná dekorácia do terária.

TRI-76169
Obrázok
€6,76

Prírodný úkryt pre korytnačky. Veľkosť: 9,5 x 10 x 5 cm (výška x šírka x hĺbka)

ZMD-AH-S
Obrázok
€6,36

Ručne vyrábané polkruhové koše s otvorom, ktoré sú tvarované z kokosového vlákna.

TOM-05278
Obrázok
€7,96

Lucky Reptile tmavé vetvy viniča - prirodzený vzhľad

LUC-64170
Obrázok
€14,36

Lucky Reptile dekorácia pre malé nano teráriá v úhľadnom balení

LUC-64217
Obrázok
€10,32

Sušené trsy trávy na dekoráciu terárií savanového a púštneho typu.

LUC-64075