Cladophora aegagropila - Riasoguĺa

Dekorativní řasová kulička do akvária i do vázy jako bytová dekorace.
Variant:
Dostupnosť Skladom (134 ks) Na dotaz Zvoľte variant
Možnosti doručenia
Kód: PGR-CL-S PGR-CL-M Zvoľte variant
€0,84 €1,68 od €0,84
Cladophora aegagropila - Riasoguĺa
Doprava ZADARMO
Doprava ZADARMO
Objednávka tovaru v min. hodnote 150€ / 500€.
Odosielame obratom
Odosielame obratom
Platí pri tovare skladom a objednávky do 10:00 hod.
Tovar skladom
Tovar skladom
Skladom = skladom v našom vlastnom sklade.
Táto riasa je v každom ohľade veľmi nenáročná, môže sa jej dariť takmer v každom akváriu, len neznáša veľmi teplú vodu. Vhodné umiestnenie je v prednej časti akvária aj tam, kde nie je veľa svetla, vhodná do nanoakvárií, miniatúrnych akvárií pre betty atď. Guľôčku je možné aj rozdeliť a silónovým vlascom ju vo vrstvách priviazať ku koreňom a kameňom. Cladophora nepotrebuje umelé osvetlenie, stačí po dvoch týždňoch vymeniť polovicu vody.
Výhody:
- produkuje kyslík
- odstraňuje NO2 a NO3
- zlepšuje kvalitu vody
- odstraňuje nečistoty
Zelená riasa je veľmi neobvyklá rastlina podobná machu. Je to však vlasová zelená riasa, ktorá sa vyskytuje najmä na dne jazier na severnej pologuli. Najväčšími lokalitami sú jazero Akan na japonskom ostrove Hokkaido a jazero Mývatn na Islande. Vyskytujú sa však aj v niektorých európskych krajinách. Vo svojom pôvodnom prostredí má ciliát tri formy. Prvou je epifytická, v ktorej forme uprednostňuje zatienené miesto na skale. Druhou formou sú malé chumáčiky vlákien, ktoré tvoria koberce na dne jazier. Posledná forma je guľovitá a býva pri hladine. Na svoj život potrebuje absorbovať svetlo zo všetkých strán. Prúdenie vody ju malými pohybmi otáča, a tak sa jej poloha voči svetlu mení a zároveň jej to pomáha udržať si guľovitý tvar. Pohyb jej teda dáva charakteristický guľovitý tvar a zároveň ju zbavuje nečistôt. Rýchlosť rastu nie je závratná, je približne 5 mm za rok. Najväčšie ciliáty žijú v jazere Akan, kde dorastajú do priemeru 20 až 30 cm. Takéto veľké rastliny môžu žiť až sto rokov. V domácich podmienkach sa rastlina pestuje vo vhodnej priehľadnej nádobe alebo v akváriu. Najlepšie sa jej darí v mäkkej vode, preto je ideálna dažďová voda, ale dobre sa jej bude dariť aj v stredne tvrdej vode. Neumiestňujte ju na príliš svetlé miesto, pretože by to mohlo spôsobiť tvorbu rias alebo diatómov, ale svetlo potrebuje. Na udržanie jej pekného guľovitého tvaru sa odporúča ručne otáčať rastlinu približne raz za dva týždne. Pri otáčaní ju možno aj jemne stlačiť, aby sa z nej vypudil vzduch a nečistoty. Ak je guľa naplnená vzduchom, prilepí sa k hladine.
V rovnakom intervale vymeňte vodu, do ktorej môžete pridať malé množstvo vhodnej potravy pre akváriové rastliny, ale dbajte na výber tej správnej a najmä na jej množstvo. Musíte zohľadniť objem nádoby, v ktorej je ciliát umiestnený. Či už je samostatne, alebo vo vašom akváriu. Môžeme odporučiť Dennerle Carbo Booster Max alebo Nano Carbo ElixierBio, ktoré dodávajú všetkým rastlinám ľahko dostupný životodarný uhlík s rýchlo viditeľnými výsledkami. A pre krásne zelené sfarbenie zvoľte Scaper's Green od rovnakej spoločnosti ako doplnok s dôležitými živinami a stopovými prvkami nevyhnutnými pre rast a krásne sfarbenie. Po aplikácii týchto produktov uvidíte zlepšenie ich stavu a ešte viac vás poteší ich dlhodobá prosperita a vitalita.
Pôvod: Pochádza z mierneho pásma Európy a Ázie, kde sa vyskytuje v plytkých jazerných vodách.
Parametre:
Krajina pôvodu kozmopolitná
Mrazuvzdornosť nenáročná
Rýchlosť rastu pomalá
Teplota (°C) 5-28
Nároky na svetlo nízke
Rod Cladophora
K dispozícii sú 2 veľkosti: "S" (1-3 cm) a "M" (3-5 cm), pozri výber položky.
Obrázky sú ilustračné. Balenie obsahuje 1ks guľôčky riasy.

Dodatočné parametre

Kategória: Rastliny - živé
Farba: Zelená
Typ: Riasy, Naživo
Color: Zelená
Typ: Riasy, Naživo

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: