Aqua pura 500 ml

Odstraňuje sfarbenie a zákal, odstraňuje dusíkaté a nežiaduce organické látky. Pre krištáľovo čistú vodu bez rias. Funguje na rovnakom princípe ako Purigen.
Dostupnosť Skladom (2 ks)
Možnosti doručenia
Kód: RAT-5127
€27,96
Aqua pura 500 ml
Doprava ZADARMO
Doprava ZADARMO
Objednávka tovaru v min. hodnote 150€ / 500€.
Odosielame obratom
Odosielame obratom
Platí pri tovare skladom a objednávky do 10:00 hod.
Tovar skladom
Tovar skladom
Skladom = skladom v našom vlastnom sklade.
Vlastnosti:
Vysoko porézny organický polymér so schopnosťou odstraňovať toxické
látky z vody. Polymér viaže toxické látky na svojom povrchu chemickými väzbami, ktoré majú iónový charakter (elektrický náboj). Sú to najmä iónové organické látky, ktoré spôsobujú zmenu farby vody a kvitnutie rias. Ďalej zlúčeniny dusíka - dusitany NO2- a dusičnany NO3-, ktoré sú pre ryby škodlivé. Po jej použití je voda ideálna pre ryby a rastliny, je mimoriadne čistá a bez rias.
- Voda bude po použití Aqua pura krištáľovo čistá
- Odstraňuje zákal, zafarbenie spôsobené koreňmi
- Predlžuje intervaly čistenia akvária
Aqua pura je vhodná najmä v týchto prípadoch:
- Krátko po založení akvária, keď nie je dostatočne vyvinutá bakteriálna aktivita. Baktérie nestačia rozkladať organický odpad v akváriu, tvoria sa riasy a voda nie je čistá.
- Pri chove veľkých a dravých rýb a rýb s extrémnymi nárokmi na čistotu vody. V týchto prípadoch ryby s extrémnymi nárokmi na výživu zaťažujú vodu odpadovými látkami. Tieto látky sa v dôsledku dobrej činnosti baktérií rozkladajú na relatívne neškodný dusičnan NO3. Za normálnych podmienok sú dusičnany rýchlo spotrebované rastlinami. V uvedených prípadoch však rastliny zvyčajne chýbajú alebo je ich málo, a tak sa dusičnany začínajú hromadiť. Vyššie koncentrácie nad 50 mg/l vody začínajú zaťažovať vylučovaciu schopnosť rýb, čím sa stávajú agresívnymi a náchylnými na choroby. Okrem toho je málo známe, že vyššie koncentrácie NO3 začínajú blokovať nitrifikáciu a vo vode sa začínajú hromadiť dusitany NO2. Preto sú nádrže s veľkým množstvom rýb a malým počtom rastlín také zlé.
- Vo všetkých akváriách, ktoré nemajú pravidelné odstraňovanie vodného kameňa a výmenu vody aspoň o 25 % každých 14 dní.
- Keď je voda v akváriu zakalená.
Použitie a regenerácia média:
Aplikujte 250 - 1000 ml na 1000 l vody v závislosti od množstva rýb a rastlín. Vložte Aqua pura do silonového vrecka, ktoré musí byť také husté, aby sa granule nepotopili. Materiál musí zároveň zabezpečiť dostatočný prietok vody. Dámska pančucha je preto z tohto hľadiska nevhodná. Vrecko môže byť umiestnené iba v nádrži, priviazané k vnútornému filtru alebo umiestnené v poslednom stupni filtrácie, aby sa zabránilo jeho rýchlemu zaneseniu nečistotami.
Na začiatku aplikácie zmerajte obsah organického odpadu pomocou testu ANTIALGAE a obsah dusičnanov. Koncentrácia oboch látok sa začne rýchlo znižovať pri správnej aplikácii prípravku AQUA PURA. Hodnoty pravidelne sledujeme a keď začnú opäť stúpať, je to znak nasýtenia polyméru a je potrebné pristúpiť k regenerácii zmesou SAVO a vody v pomere 1:1 po dobu maximálne 3 hodín. Dlhší čas regenerácie by mohol médium poškodiť! Po regenerácii kazetu AQUA PURA dobre opláchnite pod tečúcou vodou a znovu použite. Životnosť média je úplne individuálna a závisí od množstva použitého média, osadenia akvária, množstva rastlín atď.
Odporúčame: Ideálne je používať médium spolu s CARBON+ PROFESIONALL, čím sa dosiahne odstránenie celého spektra toxických látok v akváriu.
Otázky a odpovede:
1) Ako zistím, že je potrebné AQUA PURA (AP) regenerovať?
Médium mení farbu zo svetložltej na hnedú. Odporúča sa tiež pravidelne testovať obsah organických látok testom ANTIALGAE a obsah dusičnanov napr. testom JBL. Tieto látky sa použitím AQUA PURA radikálne znižujú. Opätovný nárast týchto látok znamená nasýtenie média a je potrebná regenerácia.
2) Aký je rozdiel medzi fungovaním AQUA PURA a aktívneho uhlia?
AP priťahuje látky, ktoré majú inertnú povahu, t. j. majú elektrický náboj. Na druhej strane aktívne uhlie adsorbuje látky, ktoré sú chemicky elektroneutrálne. Preto je ideálne používať obe médiá súčasne, aby sa z vody odstránilo celé spektrum škodlivých látok.
3) Aký je rozdiel medzi AP a bežným iónovým výmenníkom?
Iónové výmenníky prednostne odstraňujú anióny v akváriovej vode, hlavne dusičnany. AP, rovnako ako Purigen, má špeciálne upravený a aktivovaný povrch, ktorý z vody maximálne intenzívne odstraňuje najmä organické látky a len okrajovo anióny, napríklad dusičnany. Preto sa AP a Purigen regenerujú v SAVU a nie v roztoku NaCl ako iónomeniče.
AP preto odstraňuje z vody najmä organické látky iónovej povahy v obmedzenom rozsahu NO2- a NO3-. Nemení pH vody ani jej tvrdosť.
4) Pre ktoré akvária je AP ideálny?
Najmä pre všetky čerstvo založené nádrže, kde radikálne urýchľuje nábeh nádrže a zabraňuje tvorbe rias. Taktiež pre všetky nádrže, kde máme z akéhokoľvek dôvodu málo rastlín alebo žiadne - africké slizniaky a iné dravé cichlidy, ktoré ničia rastliny. A tiež pre akváriá, v ktorých nemôžeme alebo nechceme pravidelne meniť vodu a vypúšťať dno.
5) Pre aké akváriá sa AP neodporúča?
Husto zarastené akváriá s rastlinami so silným LED osvetlením a prídavkom CO2, kde je dusík často limitujúcim faktorom pre rast rastlín. Pre tieto nádrže odporúčame skôr použitie vysokokvalitného aktívneho uhlia.
K dispozícii v objemoch 250 / 500 / 1000 ml.

Dodatočné parametre

Kategória: Filtračné náplne
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

Obrázok
€19,16

Vnútorný akváriový filter v modernom dizajne na umiestnenie do rohu nádrže.

TOM-03772
obrázok_1.jpg
€8,76

Pôdny filter pre vaše akvárium.

TOM-04907
obrázok_1.jpg
€32,20

Komfortný vnútorný akváriový filter pre akvárium s objemom od 80 do 150 l. Výkon 700 - 800 l/h.

A1-607668
Obrázok
€19,96

Vnútorný akváriový filter s difúzorom. Pre akváriá s objemom od 50 do 75 l.

101-105
obrázok_1.jpg
€25,96

Vnútorný filter Aquael Ventilátor 3.

AQL-102370
Obrázok
JBL CristalProfi i30
Do týdne v e-shopu (Skladem u dodavatele)
€29,28

Vnútorný filter pre akvária s objemom 10 - 40 l.

JBL-6099000
Obrázok
€10,76

Vnútorný penový filter AQUA NOVA NSF-R380L.

AQN-NSF-R380L
obrázok_1.jpg
€13,16

Pôdny filter pre vaše akvárium.

TOM-04910