Reverzná osmóza 200 (x)

Dvojstupňová reverzná osmóza AQUA NOVA.
Dostupnosť Skladom (1 ks)
Možnosti doručenia
Kód: AQN-RO-200
€81,59
Reverzná osmóza 200 (x)
obrázok_1.jpg
Akcia Výpredaj
Doprava ZADARMO
Doprava ZADARMO
Objednávka tovaru v min. hodnote 150€ / 500€.
Odosielame obratom
Odosielame obratom
Platí pri tovare skladom a objednávky do 10:00 hod.
Tovar skladom
Tovar skladom
Skladom = skladom v našom vlastnom sklade.
  • Jedným z hlavných problémov v akvaristike je kvalita vody z vodovodu, a to najmä v oblastiach s vápencovým podložím. Voda potom obsahuje nadbytok uhličitanov, čo sa navonok prejavuje vysokým celkovým (GH) a uhličitanovým (KH) tvrdosť. Táto voda sa veľmi ťažko používa na chov v akváriu. Rozpustené uhličitany nadmerne alkalizujú vodu. Hodnota pH vody sa potom je 7,5 alebo viac. To nie je vhodné pre väčšinu tropických rastliny alebo ryby.
  • Možnosti chemickej úpravy takejto vody sú obmedzené. Alkalické pH sa zníži po okyslenia, sa pomerne rýchlo vracia k pôvodným nepriaznivým hodnotám. Jediný je odstrániť prebytočné uhličitany z vody. Na tento účel reverzná osmóza sa ukázala ako najlepšia metóda na tento účel.
  • Reverzná osmóza je metóda čistenia vody cez polopriepustné (polopriepustná) membrána. Póry v tejto membráne sú také malé, že prepúšťajú len molekuly vody, ale zachytávajú väčšinu ostatných častíc a molekuly, ktoré sa nachádzajú vo vode. Tieto nečistoty sa potom z vodných častí stroja do odpadu. Voda, ktorá prúdi cez membránu, obsahuje minimum rozpustených látok. Táto voda môže byť potom sa môže zmiešať s neupravenou vodou z vodovodu vo vhodnom pomere. Získané z voda s ideálnou uhličitanovou tvrdosťou s hodnotou KH medzi 4 až 6 dKH. Táto voda má dostatočnú pufrovaciu kapacitu, t. j. tlmí výkyvy pH. Vhodnou filtráciou a dávkovaním CO2 môžeme ľahko dosiahnuť optimálne hodnoty, t. j. mierne kyslá hodnota pH.
  • Pred filtráciou je dobré zbaviť vodu väčších nečistôt, ktoré ktoré by výrazne skrátili životnosť membrány. Preto je potrebné vodu pred zariadením prefiltrovať reverznej osmózy (RO), musia byť na prívode vody namontované špeciálne filtre požadovaným spôsobom. Zariadenie je vybavené predfiltrom s aktívnym uhlíkový predfilter na odstránenie zápachu a malých častíc z vody z vodovodu, ktoré by by mohlo dôjsť k poškodeniu membrány. Predfilter s aktívnym uhlím má životnosť maximálne 5600 litrov filtrovanej vody. Potom sa musí vymeniť. Je tiež možné zakúpiť predfilter, ktorý dokáže okrem zápachu a malých častíc filtruje aj chlór z vody z vodovodu, pesticídy, herbicídy a iné chemické zlúčeniny.
  • Denný výkon RO v litroch závisí najmä od veľkosti membrány a jej veľkosť membrány a jej čistota a tlak, pri ktorom sa voda pretláča cez membránu. Membrána má maximálnu životnosť 11 000 litrov filtrovanej vody.
  • Jednotka RO by sa mala uviesť do prevádzky aspoň raz týždenne, aby aby sa na jeho povrchu nehromadili nečistoty a baktérie.
  • Kapacita tohto modelu je približne 50-120 litrov vody za deň v závislosti od podmienky.

Dodatočné parametre

Kategória: Reverzné osmózy
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobný produkt

obrázok_1.jpg
€90,98

Kompletné zariadenie na výrobu mäkkej, mimoriadne čistej vody.

DEN-7039
Obrázok
€4,69

Plastový spätný ventil pre RO s 1/4" rýchlospojkou.

RAT-11045
Obrázok
Hobby Dupla RIO 200 Reverzná Osmóza
Do týdne v e-shopu (Skladem u dodavatele)
€111,55

Systém reverznej osmózy RO 200.

HOB-80545
Obrázok
AquaPro hadička pre osmózu modrá (1m)
Na objednávku (1-4 týdny)
€1,02

Tlakové polyetylénové rúrky 1/4" používané na inštaláciu a pripojenie systémov RO.

RAT-822
obrázok_1.jpg
AquaPro Reverzná osmóza 50T
Na objednávku (1-4 týdny)
€55,88

Zariadenia na reverznú osmózu Aquapro sú konštruované tak, aby spĺňali všetky požiadavky na prípravu a dodávku čistej vody na domáce a komerčné použitie.

RAT-812
Obrázok
€78,33

Zariadenia na reverznú osmózu Aquapro sú konštruované tak, aby spĺňali všetky požiadavky na prípravu a dodávku čistej vody na domáce a komerčné použitie.

RAT-11033
Obrázok
AquaPro Náhradná membrána 75T/75s
Na objednávku (1-4 týdny)
€18,82

Náhradná membrána pre reverznú osmózu Aquapro 75T a Aquapro 75s.

RAT-919
obrázok_1.jpg
€4,49

1/4" priama tvarovka.

DEN-7024